Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Cashmere

Kozice Kaszmirskie żyją w wysokogórskim obszarze Himalajów przy maksymalnie skrajnych warunkach pogodowych ? w dzień temperatura sięga nawet do około 40 stopni C, nocą zaś potrafi gwałtownie spać nawet do -20 stopni C. Z tego powodu włos kaszmirowy jest niezwykle cienki w przekroju, lekki jak piórko i jednocześnie śliski niczym jedwab, czyniąc go najdelikatniejszą wełną świata, nazwaną częstokroć puchem kozim bądź wełną papieską.

Wełna pozyskiwana z kóz kaszmirskich w przeciwieństwie do wełny owczej jest starannie wyczesywana z podbrzusza i podgardla żywych zwierząt ? najdelikatniejszych miejsc na ciele. Jest więc to ?dotyk luksusu? dla najbardziej wymagających klientów, zapewniając uczucie łagodnego ciepła i miękki, przyjemny wypoczynek.
Włos z kozy kaszmirskiej, podobnie zresztą jak innego rodzaju wełny, wyeliminowuje najpopularniejsze alergeny takie jak roztocza, kurz czy grzyby pleśniowe. W przeciwieństwie jednak do wełny owczej bądź wielbłądziej, kaszmir ma budowę włosa, czyniąc ją najlepszym rozwiązaniem przy alergii.

Poznaj również: